PPO

Link z komentarzy

Off 3
Link z komentarzy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kolejną mało docenianą sztuczką pozycjonowania są linki z komentarzy. Zazwyczaj linki te posiadają atrybut „nofollow”, więc są praktycznie bezużyteczne z punktu widzenia SEO, jednakże warto także zająć się ich pisaniem.

Jeżeli napiszesz ciekawy i merytoryczny komentarz to możesz liczyć na to, że na Twojej stronie pojawią się odwiedziny osób czytających Twój komentarz. Im więcej komentarzy zostawisz na różnych stronach czy blogach tym większą liczbę odwiedzających możesz ściągnąć na swoją stronę.

ZOBACZ: Najskuteczniejszy układ reklam Google AdSense na blogu

Większa liczba wyświetleń Twojej strony oznacza większe zarobki np. gdy zarabiasz na reklamie kontekstowej (np. Google AdSense). Ja zawsze staram się napisać komentarz, jeżeli tylko to ma sens. Pisanie komentarzy na siłę w stylu „Dobry wpis. Pozdrawiam” jest niezbyt mile widziane, zarówno wśród autora bloga jak i innych czytelników.

4. Pisane na forach internetowych

Kolejnym sposobem jest pisanie na forach internetowych. Linki te nie mają zazwyczaj jakiejś dobrej wartości, gdyż są zazwyczaj nofollow, jednak ich podstawową zaletą jest to, że możesz je zdobyć w krótkim czasie, w miarę małym nakładem czasowym.

To przyczynia się do budowania dużej różnorodności linków. Mając swój profil na forum istnieje także możliwość tego, by dodać do niego swoją stronę domową, co oznacza, możliwość zdobycie kolejnego linku.

Sam mam – że tak powiem – oficjalny profil na kilku popularnych forach internetowych i tam staram się budować swoją pozycję. Obowiązkowym elementem w którym musisz umieścić link jest stopka, zwana także sygnaturą. Jeżeli na forum jest taka możliwość to z niej skorzystaj.

Pozostałe artykuły o nauce i szkole:

About the author / 

admin

Nasza sonda:

Czy kursy językowe dla firm za granicą to dobry pomysł dla swoich pracowników?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Kategorie

Losowe artykuły:

  • Obozy językowe

    Wakacje to doskonały czas na odpoczynek od codziennych zajęć – szkoły, uczelni czy pracy. Warto czasem jednak oprócz odpoczynku pomyśleć również o bardziej kreatywnym spędzeniu wolnego czasu. Doskonałym sposobem na połączenie zwiedzania obcego kraju i nauki czegoś nowego są obozy językowe. Takie kilkutygodniowe szkolenia najczęściej prowadzone są przez spikerów pochodzących z danego kraju, co znacznie…

  • mundury sw sieradz

    Kamieniom przypisywano różne moce. Ametyst miał chronić przed skutkami spożycia nadmiernej ilości wina. Greckie amethystos znaczy właśnie ?nie pijany”. Nefryt chronił przed chorobami nerek (greckie nephros to właśnie nerka), ciemnozielony serpentyn (tac. serpens = wąż) przed ukąszeniami węży, a turkus przed upadkiem z konia; dlatego właśnie wschodni jeźdźcy nosili pierścienie i używali rzędów końskich wysadzanych…

  • Rudy metali

    Rudy metali w Ameryce Południowej należą do najobficiej występujących surowców mineralnych. Szczególnie bogate są złoża rudy żelaza. Mają one postać kwarcytów żelazistych (lokalnie nazywanych itabirytami), występujących w skałach prekambryj-skich. Największe z dotąd poznanych złóż tego surowca, odkryte w latach 70. XX w., znajdują się w Brazylii w Serra dos Carajas w stanie Para. Inne wielkie…