PPO

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Off 4
Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, wiesz zapewne jak ważne jest zdobywanie dla niej linków. Im więcej stron do Ciebie linkuje, tym lepszą pozycję zajmujesz w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Istnieją różne sposoby na pozycjonowanie stron internetowych, a w tym wpisie dowiesz się o siedmiu najbardziej popularnych, które sam stosuję.

Moim zdaniem to nie domena i hosting mają kluczowe znaczenie. Ważna jest dobra treść, co dobitnie pokazuje przykład takiego bloga jak np. appfunds.blogspot.com (PageRank 5) (dane według www.wholinks2me.com).

Zatem zaczynamy.

1. Katalogi stron

Pierwszym podstawowym źródłem zdobywania linków i jednocześnie jednym z najstarszych sposobów jest umieszczenie witryny internetowej w katalogach stron. Obecnie mój blog znajduje się w kilkudziesięciu katalogach stron. Wszystkie linki do tej pory zamieszczałem ręcznie. By zautomatyzować pracę przy dodawaniu stron do katalogów można skorzystać z różnych wtyczek lub aplikacji, które zadanie to usprawniają i znacznie przyspieszają. Najczęściej w ten sposób można zdobywać linki z niemoderowanych, bezpłatnych katalogów.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu linków z dobrych, moderowanych katalogów musisz się tym zadaniem zająć sam, lecz zajmie Ci to dużo czasu. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie katalogowania profesjonalnym firmom, które zajmują się pozycjonowaniem lub jakiemuś freelancerowi.

ZOBACZ: Publikacja i promocja wpisu na blogu

Dopóki sam nie posiadam uznanej renomy uznałem, że nie ma to sensu w przypadku tego bloga. Gdy już ją będę miał (a liczba odwiedzin bloga stale rośnie) nie zawaham się skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza, że często można trafić na ciekawe promocje ofert katalogowania. Katalogi są świetnym sposobem na zdobycie pierwszych linków.

Według mojej obecnej wiedzy na początek powinno wybierać się katalogi z PageRankiem (PR) w granicach 2-3 i średnią liczbą zindeksowanych podstron. Zapewne część z nich będzie płatna, ale musisz się liczyć z tym, że poniesiesz pewne koszty nim osiągniesz sukces.

Pozostałe artykuły o nauce i szkole:

About the author / 

admin

Nasza sonda:

Czy kursy językowe dla firm za granicą to dobry pomysł dla swoich pracowników?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Kategorie

Losowe artykuły:

  • Kursy językowe USA

    Nauka języków Od kogo najlepiej uczyć się innego języka? Od osób, które na co dzień posługują się tym językiem, żyją w kraju, gdzie ten język jest urzędowym językiem. Takie jest moje zdanie, więc jeżeli chcecie dobrze nauczyć się danego języka, to warto zdecydować się na wyjazd na kurs językowy do danego kraju. W naszym kraju…

  • mundur sw

    Metoda wyciągania kryształów z cieczy opracowana przez Czochralskiego i zmodyfikowana przez bardzo wielu innych fizyków należy do grupy metod krystalizacji przez chłodzenie substancji stopionej o tym samym składzie co nodowany kryształ. Metodą podobną do metody Czochralskiego jest metoda Kyropoluosa opracowana w 1925 roku. Jest to również metoda wyciągania kryształów, ale nie wykorzystująca sił przylegania i…

  • ppo przedsiębiorstwo państwowe

    Edukacja to słowo kluczowe w dzisiejszych czasach. Coraz więcej osób chce się realizować nie tylko zawodowo. Stawiamy na samokształcenie w przeróżnym interesujących nas akurat dziedzinach. Niektórzy wybierają metody uczenia się w domu, ale również edukacja pod okiem eksperta jest szeroko ceniona. Powstają nowe uczelnie, kierunki, kursy i szkolenia. Zdobywamy coraz to więcej dyplomów, gromadzimy nagrody….