PPO

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Off 3
Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, wiesz zapewne jak ważne jest zdobywanie dla niej linków. Im więcej stron do Ciebie linkuje, tym lepszą pozycję zajmujesz w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Istnieją różne sposoby na pozycjonowanie stron internetowych, a w tym wpisie dowiesz się o siedmiu najbardziej popularnych, które sam stosuję.

Moim zdaniem to nie domena i hosting mają kluczowe znaczenie. Ważna jest dobra treść, co dobitnie pokazuje przykład takiego bloga jak np. appfunds.blogspot.com (PageRank 5) (dane według www.wholinks2me.com).

Zatem zaczynamy.

1. Katalogi stron

Pierwszym podstawowym źródłem zdobywania linków i jednocześnie jednym z najstarszych sposobów jest umieszczenie witryny internetowej w katalogach stron. Obecnie mój blog znajduje się w kilkudziesięciu katalogach stron. Wszystkie linki do tej pory zamieszczałem ręcznie. By zautomatyzować pracę przy dodawaniu stron do katalogów można skorzystać z różnych wtyczek lub aplikacji, które zadanie to usprawniają i znacznie przyspieszają. Najczęściej w ten sposób można zdobywać linki z niemoderowanych, bezpłatnych katalogów.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu linków z dobrych, moderowanych katalogów musisz się tym zadaniem zająć sam, lecz zajmie Ci to dużo czasu. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie katalogowania profesjonalnym firmom, które zajmują się pozycjonowaniem lub jakiemuś freelancerowi.

ZOBACZ: Publikacja i promocja wpisu na blogu

Dopóki sam nie posiadam uznanej renomy uznałem, że nie ma to sensu w przypadku tego bloga. Gdy już ją będę miał (a liczba odwiedzin bloga stale rośnie) nie zawaham się skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza, że często można trafić na ciekawe promocje ofert katalogowania. Katalogi są świetnym sposobem na zdobycie pierwszych linków.

Według mojej obecnej wiedzy na początek powinno wybierać się katalogi z PageRankiem (PR) w granicach 2-3 i średnią liczbą zindeksowanych podstron. Zapewne część z nich będzie płatna, ale musisz się liczyć z tym, że poniesiesz pewne koszty nim osiągniesz sukces.

Pozostałe artykuły o nauce i szkole:

About the author / 

admin

Nasza sonda:

Czy kursy językowe dla firm za granicą to dobry pomysł dla swoich pracowników?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Kategorie

Losowe artykuły:

  • umundurowanie sw zdjęcia

    Wybór przedszkola dla swojej pociechy nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, że pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, w tym finanse. Placówka publiczna teoretycznie jest tańszą niż prywatne przedszkole, co nie zmienia faktu, że wciąż trzeba pomyśleć o różnych wydatkach i opłatach dodatkowych. Za to w placówce prywatnej dzieci mogą zwykle liczyć na nieco…

  • Obozy językowe

    Wakacje to doskonały czas na odpoczynek od codziennych zajęć – szkoły, uczelni czy pracy. Warto czasem jednak oprócz odpoczynku pomyśleć również o bardziej kreatywnym spędzeniu wolnego czasu. Doskonałym sposobem na połączenie zwiedzania obcego kraju i nauki czegoś nowego są obozy językowe. Takie kilkutygodniowe szkolenia najczęściej prowadzone są przez spikerów pochodzących z danego kraju, co znacznie…

  • Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Kursy językowe dla dzieci W czasach współczesnych częste wyjazdy za granicę to dla Polaków chleb powszedni. Wejście bowiem do strefy Schengen pozwoliło nam na swobodne podróżowanie do większości państw europejskich. Zwiększyła się także mobilność polskich pracowników, którzy otrzymali możliwość zatrudnienia w wielu państwach Unii Europejskiej bez konieczności uzyskiwania uciążliwych pozwoleń. Wielu zaś studentów może rozwijać…