PPO

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Off 4
Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, wiesz zapewne jak ważne jest zdobywanie dla niej linków. Im więcej stron do Ciebie linkuje, tym lepszą pozycję zajmujesz w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Istnieją różne sposoby na pozycjonowanie stron internetowych, a w tym wpisie dowiesz się o siedmiu najbardziej popularnych, które sam stosuję.

Moim zdaniem to nie domena i hosting mają kluczowe znaczenie. Ważna jest dobra treść, co dobitnie pokazuje przykład takiego bloga jak np. appfunds.blogspot.com (PageRank 5) (dane według www.wholinks2me.com).

Zatem zaczynamy.

1. Katalogi stron

Pierwszym podstawowym źródłem zdobywania linków i jednocześnie jednym z najstarszych sposobów jest umieszczenie witryny internetowej w katalogach stron. Obecnie mój blog znajduje się w kilkudziesięciu katalogach stron. Wszystkie linki do tej pory zamieszczałem ręcznie. By zautomatyzować pracę przy dodawaniu stron do katalogów można skorzystać z różnych wtyczek lub aplikacji, które zadanie to usprawniają i znacznie przyspieszają. Najczęściej w ten sposób można zdobywać linki z niemoderowanych, bezpłatnych katalogów.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu linków z dobrych, moderowanych katalogów musisz się tym zadaniem zająć sam, lecz zajmie Ci to dużo czasu. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie katalogowania profesjonalnym firmom, które zajmują się pozycjonowaniem lub jakiemuś freelancerowi.

ZOBACZ: Publikacja i promocja wpisu na blogu

Dopóki sam nie posiadam uznanej renomy uznałem, że nie ma to sensu w przypadku tego bloga. Gdy już ją będę miał (a liczba odwiedzin bloga stale rośnie) nie zawaham się skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza, że często można trafić na ciekawe promocje ofert katalogowania. Katalogi są świetnym sposobem na zdobycie pierwszych linków.

Według mojej obecnej wiedzy na początek powinno wybierać się katalogi z PageRankiem (PR) w granicach 2-3 i średnią liczbą zindeksowanych podstron. Zapewne część z nich będzie płatna, ale musisz się liczyć z tym, że poniesiesz pewne koszty nim osiągniesz sukces.

Pozostałe artykuły o nauce i szkole:

About the author / 

admin

Nasza sonda:

Czy kursy językowe dla firm za granicą to dobry pomysł dla swoich pracowników?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Kategorie

Losowe artykuły:

  • Taśmy CuZu37

    Zastosowanie taśm przemysłowych Taśmy przemysłowe kojarzą się przede wszystkim z transportem wewnętrznym – np. w fabrykach, hutach czy na wysypiskach śmieci. Ich zastosowanie jest jednak o wiele szersze, obejmując m. in. montaż reklam czy łączenie różnych konstrukcji. Aby jednak korzystać z ich zalet w pełni, należy wybrać profesjonalnego producenta – dobierającego swój produkt do naszych…

  • umundurowanie sw sieradz

    We współczesnym świecie warto jest bardzo starannie planować swoją edukację. Nauka powinna być bazą, punktem wyjścia, a nie na przykład pasją. Należy bardzo odpowiedzialnie planować swoje kształcenie i potraktować je jak inwestycję. Dlaczego tak się dzieje? Otóż edukacja jako wartość sama w sobie dawno już się zdewaluowała. Uczenie się, poznawanie nowych treści nie stanowi już…

  • Biuro tłumaczeń Poznań

    Nie bez przyczyny bardzo dobra znajomość języka (lub kilku języków) obcego jest wartościową i poszukiwaną umiejętnością. Nie tylko przydaje się w trakcie podróży czy przeglądaniu redagowanych w innym niż polski języku witryn internetowych, ale także ułatwia komunikację i zawieranie nowych znajomości. Równie często umiejętność sprawnego posługiwania się językiem przydaje się przy pracy: nierzadko konieczne jest…