PPO

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Off 5
Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, wiesz zapewne jak ważne jest zdobywanie dla niej linków. Im więcej stron do Ciebie linkuje, tym lepszą pozycję zajmujesz w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Istnieją różne sposoby na pozycjonowanie stron internetowych, a w tym wpisie dowiesz się o siedmiu najbardziej popularnych, które sam stosuję.

Moim zdaniem to nie domena i hosting mają kluczowe znaczenie. Ważna jest dobra treść, co dobitnie pokazuje przykład takiego bloga jak np. appfunds.blogspot.com (PageRank 5) (dane według www.wholinks2me.com).

Zatem zaczynamy.

1. Katalogi stron

Pierwszym podstawowym źródłem zdobywania linków i jednocześnie jednym z najstarszych sposobów jest umieszczenie witryny internetowej w katalogach stron. Obecnie mój blog znajduje się w kilkudziesięciu katalogach stron. Wszystkie linki do tej pory zamieszczałem ręcznie. By zautomatyzować pracę przy dodawaniu stron do katalogów można skorzystać z różnych wtyczek lub aplikacji, które zadanie to usprawniają i znacznie przyspieszają. Najczęściej w ten sposób można zdobywać linki z niemoderowanych, bezpłatnych katalogów.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu linków z dobrych, moderowanych katalogów musisz się tym zadaniem zająć sam, lecz zajmie Ci to dużo czasu. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie katalogowania profesjonalnym firmom, które zajmują się pozycjonowaniem lub jakiemuś freelancerowi.

ZOBACZ: Publikacja i promocja wpisu na blogu

Dopóki sam nie posiadam uznanej renomy uznałem, że nie ma to sensu w przypadku tego bloga. Gdy już ją będę miał (a liczba odwiedzin bloga stale rośnie) nie zawaham się skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza, że często można trafić na ciekawe promocje ofert katalogowania. Katalogi są świetnym sposobem na zdobycie pierwszych linków.

Według mojej obecnej wiedzy na początek powinno wybierać się katalogi z PageRankiem (PR) w granicach 2-3 i średnią liczbą zindeksowanych podstron. Zapewne część z nich będzie płatna, ale musisz się liczyć z tym, że poniesiesz pewne koszty nim osiągniesz sukces.

Pozostałe artykuły o nauce i szkole:

About the author / 

admin

Nasza sonda:

Czy kursy językowe dla firm za granicą to dobry pomysł dla swoich pracowników?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Kategorie

Losowe artykuły:

  • Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Domena to podstawa W dzisiejszych czasach internet jest jednym z głównych źródeł dochodu szczególnie, jeśli chodzi o młodych ludzi, którzy znajdują świetne sposoby na to, aby powiększać swój majątek bardzo szybko. Oczywiście nie tylko młodzi ludzie zarabiają w tej formie pieniądze. Różne firmy dzięki internetowi zwiększają także swoje zyski. Sprawa dla zwykłej osoby wygląda szczególnie…

  • Kursy językowe dla firm Lublin

    Pracownik wizytówka firmy Kiedy człowiek zakłada swoja firmę, prowadzi zakład produkcyjny, biznes oferujący jakieś usługi zawsze myśli o zdobywaniu klientów. Szuka różnych dróg i sposobów, aby jak najkorzystniej zaprezentować swoją ofertę i zdobyć jak najwięcej potencjalnych odbiorców. Zazwyczaj skupia się na różnych formach reklamy. Jednak równie istotne jest inwestowanie w pracowników na przykład zapisując ich…

  • Ośrodek szkolenia kierowców Lublin

    Jeżeli marzy Ci się zdobycie prawa jazdy – nic prostszego. Pierwszym krokiem niech będzie zapisanie się na kurs. Będzie Ci potrzebny Ośrodek szkolenia kierowców Lublin, Warszawa, Gdańsk i wiele innych miast mają ich na szczęście pod dostatkiem i znajdziesz taki bez problemu. Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy przed rozpoczęciem szkolenia. Wystarczy, że przygotujesz się do…